top of page

Ankara Piyano Kursu

    Piyano dersi için araştırma yapan bir çok öğrencinin kafasında genellikle aynı olan sorular bulunmaktadır. Ankara'da piyano kursu araştırması yapan öğrenci adayları için, piyano eğitimi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan oluşan kapsamlı bir yazı serisi hazırladım. 

     Piyano kursu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz iletişim numarasından bana hızlıca ulaşabilirsiniz. 

  • Ücretsiz demo/tanışma dersi için hemen iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Piyano kursu Ankara için çağrı merkezi Tel: 0507 578 20 77 hattından ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

piyano-kursu-ankara.jpg

Piyano Derslerine Hangi Yaşta Başlanmalıdır? 

      Piyano derslerinde en çok merak edilen sorulardan birisi; "Her yaşta piyano eğitimine başlanabilir mi?"

   Piyano eğitimine başlamak için belirli bir yaş yoktur. Kişinin istekli olması ve disiplinine çalışma ortamına uyum sağlaması piyano eğitimi için başlangıçtaki en önemli faktörlerdir. Dolayısı ile "Her yaşta piyano eğitimine başlanabilir!" Ancak mesleki piyano eğitimine küçük yaşlarda başlamanın önemi büyüktür.

     Kişinin yaşına, müzik geçmişine, yatkınlığına ve hedefine yönelik tespitler yapabilecek ve bu doğrultuda her öğrenciye göre farklı öğretim metodu uygulayabilecek öğretmenler ile çalışmak önemli bir noktadır. 

    Küçük yaş grubu öğrenciler için ortalama 5 yaştan itibaren piyano eğitimine başlanmaktadır. Öğrencinin fiziksel ve mental gelişimi doğrultusunda 5 yaşından daha küçük yaşlarda başlanabileceği gibi daha geç yaşlarda da başlanmaktadır. Bu noktada öğrencinin hazırbulunuşluk düzeyinin tespit edebilmesi önem taşımaktadır. Yetişkin öğrenciler boyutunda ise çalgı eğitimine başlamak için hiçbir zaman geç bir yaş yoktur. Fakat iş ve eğitim hayatının yoğun olduğu yetişkinlik dönemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; disiplinli çalışma sürecini içeren piyano eğitimine zaman ayırabilecekleri bir noktada eğitime başlamaları önerilmektedir. 

   Piyano eğitimi sürecini kolaylaştırmak için müziğe olan yatkınlık/ yetenek önemli bir  boyuttur fakat başlı başına belirleyici bir unsur değildir. Ne yazık ki birçok insan müziğe karşı isteğini farklı sebeplerden dolayı ertelemektedir. Müzik disiplin, istek ve düzenlilik ister, bunları sağladıktan sonra aşılmayacak engel yoktur. Tabiiki de şunu unutmayın eğer o kadar kolay olsaydı herkes yapabiliyor olurdu, buradaki önemli olan konu sizin ne kadar istediğiniz. Derslere başladıktan sonra birçok öğrencimden keşke daha önce başlasaydım sözlerini duyuyorum. 

  "Müzik herkes içindir, piyano çalmak istiyorsanız adım atmanız yeterlidir."

 

piyano-kursu-ankara.jpg

Piyano Kursuna Başlangıç 

      Piyano kursu Ankara için benimle iletişime geçtiğinizde ilk olarak ücretsiz tanışma/demo dersi planlamaktayız. Deneme dersinde piyano eğitim sürecini yüz yüze detaylı olarak aktarmaktayım. Bu noktada öğrencinin aklındaki soruları yanıtlamaktayım. Piyano eğitiminden beklentisi doğrultusunda, hedefi ve yaşına uygun her öğrenci için farklı metotlar kullanmaktayım.

    Piyano derslerimize başladığımız an itibari ile maalesef ki enstrüman fiyat aralıklarının yüksek olmasından dolayı, öğrencilerden hemen bir enstrüman edinmelerini bekleyemiyorum. Ortalama 1 aylık süreçte öğrencilerden kendisini, isteğini ve disiplinli çalışma sürecine adapte olup olmadığını gözlemlemesini istiyorum. Böylelikle derslere devam etme kararı ile enstrüman alma aşamasına geçmekteyiz.  Enstrüman alma aşamasında ise öğrencinin bütçesine göre enstrümanını alırken yönlendirme konusunda yardımcı olmaktayım. 

Piyano-kursu-fiyatlar-ve-program.jpg

Ankara'da Piyano Dersi İçin Fiyatlar

      Ankara piyano kursu fiyatları en çok merak edilen sorular arasında. Elbette burada önemli etkenlerden birisi piyano dersini veren öğretmenin sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi. Enstrüman çalmanın eğitim için yeterli olmayacağını, her enstrüman çalan kişinin bir başkasına enstrüman çalmayı öğretemeyeceğini bilip, bir eğitimciden ders almanızın her zaman daha sağlıklı sonuçlar getireceğini unutmayın. Özellikle okul öncesi dönemindeki çocuklarımızın pedagojik bilgisi ve yeterliliği olan bir eğitimci ile çalışması çok önemlidir. Piyano ders fiyatlarını eğitimci, kurum ve diğer bir çok faktör belirliyor diyebiliriz.

Piyano Eğitimi İçin Detaylar

    Piyano kursu ve piyano dersleri için en merak edilen sorular üzerinden hazırlanan yazı serimizde tüm soruları cevaplayamamış olabilirim. Merak ettiğiniz tüm detaylar, kurs ve dersler hakkındaki diğer tüm bilgiler için iletişim bölümünden benimle iletişime geçebilir, ders almaya başlamadan önce tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca piyano dersi alan öğrencilerimden ve evimde ders verdiğim piyano sınıfımdan oluşan fotoğraf galerisine buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz. Piyano derslerine başlamadan önce benim hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz web sitemizin ana sayfasında bulunan öz geçmiş ve eğitim bilgilerime de erişebilirsiniz.

bottom of page