top of page

Ankara Piyano Kursu

      Ankara'da özel ve birebir müzik dersleri için sizlere piyano, çello ve şan gibi alanlarda dersler vermekteyim. Ankara piyano kursu için araştırma yapan bir çok öğrenci adayım için öncelikle dersler, fiyatlar ve programlar hakkında bilgiler hazırladım. Piyano dersi için öncelikle araştırma yapan bir çok öğrencimin kafasında hep aynı sorular bulunuyor diyebilirim. Bu yüzden Ankara'da piyano kursu araştırması yapan herkes için detaylı bir yazı paylaşacağım. 

  • Ücretsiz demo/tanışma dersi için hemen iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Piyano kursu Ankara için çağrı merkezi Tel: 0507 578 20 77 hattından ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

piyano-kursu-ankara.jpg

Piyano Dersleri Her Yaşa Uygun Mu?

      Piyano derslerinde öğrencilerimin en çok merak ettiği konulardan birisi de bu diyebiliriz. Piyanoda ellerin anatomik yapısı veya yaş piyano öğrenmenize, piyano çalmanıza engel değildir. Müziğe olan yatkınlık/ yetenek önemli bir  boyuttur fakat başlı başına belirleyici bir unsur değildir. Piyano derslerinde en önemli etken öğretmenin  kişinin seviyesini iyi bilmesi ve buna yönelik her öğrenciye göre farklı çalışma metodu uygulamasıdır. Her ne kadar 10 yaşında birinin öğrenme hızı 30 yaşındaki bir bireyle aynı olmasa da kişiye, yaşa ve eğitim düzeyine göre belirlenen farklı çalışma metotları ile herkes piyano çalabilir. Maalesef bir çok insan müziğe karşı yatkınlığını ve isteğini farklı sebeplerden dolayı erteliyor. Fakat asla geç kalmış sayılmazsınız. 40 yaşında piyano eğitimi alan bir öğrencimin isteği ve azmiyle sadece 8 haftalık derste çok büyük yol katettiğimizi size kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü müzik disiplin, istek ve düzenlilik ister, bunları sağladıktan sonra aşılmayacak engel yoktur. Tabiiki de şunu unutmayın eğer o kadar kolay olsaydı herkes yapabiliyor olurdu, buradaki önemli olan konu sizin ne kadar istediğiniz. Derslere başladıktan sonra bir çok öğrencimden keşke daha önce başlasaydım sözlerini duyuyorum. Her yaştan öğrenci portfolyosuna sahip bir öğretmen olarak sizlere söyleyebileceğim en net şey "Müzik herkes içindir, piyano çalmak istiyorsanız adım atmanız yeterlidir."

piyano-kursu-ankara.jpg

Piyano Kursuna Başlarken Gerekenler

      Piyano kursu Ankara için benimle iletişime geçtiğinizde ilk etapta sizlerle ders programları için size ve bana uygun olan saatler konusunda bir rota çizmekteyiz. Piyano dersleri için öğrenci adaylarımla  görüşmemizden sonra ilk ücretsiz tanışma/demo dersine başlamaktayım. 1 saatlik demo dersinin ardından yüz yüze bütün detayları, aklınızdaki soruları yanıtlıyor olacağım. Maalesef ülkemizdeki enstrümanlarının fiyat aralıklarının yüksek olmasından dolayı piyano dersine başladıktan hemen sonra evinize bir piyano almanız elbette çok kolay olmuyor. İlk süreçte ders yeterli gelse de 1 aylık eğitimden sonra artık pratik yapmak için bir enstrümana ihtiyacınız olacaktır. Bu süreçte de benim desteğimle de beraber alacağınız enstrüman konusunda yardımcı olacağım. Tabii ki öğrencilerimin bütçe ve maddi durumlarına göre bir sonraki süreçte elektronik piyano alması yine kendi insiyatiflerine kalmaktadır. Ancak uzunca bir süre sahip olacağınız bir org bile sizi ileriye götürecektir.

Piyano-kursu-fiyatlar-ve-program.jpg

Ankara'da Piyano Dersi İçin Fiyatlar

      Ankara piyano kursu fiyatları en çok merak edilen sorular arasında. Elbette burada önemli etkenlerden birisi piyano dersini veren öğretmenin sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi. Birçok sanat okulunda ve kurs gibi işletmelerde maalesef öğretmen olarak ders aldığınız kişiler konservatuar öğrencileri, dışarıdan ekstra derslere katılan enstrüman çalan kişiler diyebiliriz. Enstrüman çalmanın eğitim için yeterli olmayacağını, her enstrüman çalan kişinin bir başkasına enstrüman çalmayı öğretemeyeceğini bilip, bir eğitimciden ders almanızın her zaman daha sağlıklı sonuçlar getireceğini unutmayın. Özellikle okul öncesi dönemindeki çocuklarımızın pedegojik bilgisi ve yeterliliği olan bir eğitimci ile çalışması çok önemlidir. Piyano ders fiyatlarını kurumlar, tamamen kurs aldığınız yerin konumuna göre belirlemektedir. Örneğin; Ankara'nın Çayyolu semtindeki bir kurs merkezinde fiyatlar saatlik 200-350 TL fiyat aralığında olabiliyorken, daha farklı semtlerde ve kurumlarda fiyat aralıkları 100-200 TL civarında olabiliyor. Sizin burada asıl dikkat etmeniz gereken nokta eğitimci kadrosu, ders alacağınız öğretmenin bilgi ve donanımıdır. 

Piyano Eğitimi İçin Detaylar

      Bu yazımızda sizlere piyano kursu ve piyano dersleri için elimden geldiğince detay ve bilgi vermeye çalıştım. Merak ettiğiniz tüm diğer detaylar, kurs ve dersler hakkındaki diğer tüm bilgiler için iletişim bölümünden benimle iletişime geçebilir, ders almaya başlamadan önce tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca piyano dersi alan öğrencilerimden ve evimde ders verdiğim piyano sınıfımdan oluşan fotoğraf galerisine buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz. Piyano derslerine başlamadan önce benim hakkımda bilgi sahibi olmak isterseniz web sitemizin ana sayfasında bulunan öz geçmiş ve eğitim bilgilerime de erişebilirsiniz.

Piyano Eğitimini Hızlandıran Etkenler

      Eğitmenler tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında bir piyano eğitimi için alışma süreci ortalama 2 ay içerisinde tamamlanabilmektedir. Ancak bu süre eğitmenlerin ve öğrencilerin başarılarına ve çabalarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Piyano eğitim sürecini etkileyen bazı etkenler bulunmaktadır.  Bu faktörler şöyle sıralanmaktadır;

•    Eğitim boyunca pratikleriniz için ayıracağınız zaman,

•    Eğitim aldığınız öğretmenin veya kurs merkezinin başarısı,

•  Piyano eğitimi için sahip olduğunuz istek ve heves. Bu detaylar istediğiniz düzeyde piyano bilgisine ve hakimiyetine ulaşabilmenizi etkileyen önemli unsurlardır. Piyano kursu Ankara ile kısa sürede istediğiniz düzeyde bir başarıya ulaşabilirsiniz.

bottom of page